H97 ROBI RÓŻNICĘ

Zamówienia: +48 33 817 34 24/25

Sprawdzona skuteczność działania
i szerokie spektrum zastosowania
aż 50 substancji aktywnych.

Z wyselekcjonowanych odmian Origanum vulgare-subsp. Hirtum (chemotyp H97)

Wytworzony został według tradycyjnych receptur z wyselekcjonowanych odmian oregano: subsp. Hirtum o handlowej nazwie H97. Zawiera wszystkie substancje aktywne w bardzo wysokim stężeniu. Zapewnia to najwyższą jakość preparatu Oregasept H97®. Oregasept H97® ma potwierdzoną skuteczność działania. Stężenie substancji aktywnych w preparacie Oregasept H97® jest bardzo dobrze przyswajalne, korzystne i bezpieczne dla zdrowia. Potwierdza to kilkuletia historia zastosowania preparatu Oregasept H97® w Polsce.

powrót

Czy wiesz że...

   Lecznicze oblicze olejku z oregano doskonale znali nasi przodkowie. Powszechnie stosowali go Grecy i Rzymianie. Oregano to jedna z najstarszych roślin leczniczych znanych i stosowanych już w starożytności.

   

 

Znali je doskonale: Arystoteles, Hipokrates, Dioskurydes, Piliniusz i Palladius.

 

   

 

     Arystoteles zaobserwował niezwykłe zachowanie dzikich kozic zamieszkujących górzyste tereny Hellady. Zwierzęta te były często ranione strzałami myśliwych. Z powodu trudnego terenu niejednokrotnie jednak uchodziły z życiem. Ciężko ranne docierały jakoś do krzewinek pewnego gatunku ziela, żuły je i nakładały ów specyfik nagojąc je w szybkim tempie. Jak możemy się domyślić, kozice te ratowały się pewnym zbawiennym podgatunkiem oregano.

     Obserwacje Arystotelesa wykorzystał później Dioskurydes, sławny lekarz wojenny legionów rzymskich  skutecznie poprawiając zdolność bojową Rzymian. Od tego czasu ta sprzyjająca ludziom roślina stała się nieodłącznym elementem domowych apteczek Rzymian - Piliniusz napisał o niej między innymi:" Liści i kwiatów zażywają z winem pokąsani przez dzikie zwierzęta, co przeciw wściekliźnie działa, a i ci, co nerwy słabe mają albo na płuca chorują. A w oliwie moczone zioło na hemoroidy pomaga."


 

     Także w kolejnych stuleciach chwalili je medycy – Hildegarda z Bingen, Konrad von Megenberg, Hieronymus Bock, Pracelsus, Adam Lonicerus i Mattioli (Pier Andrea Matthiolus).

     W zielniku Salomons Herbal z początku XVII wieku możemy przeczytać, że  właściwie trudno znaleźć dolegliwość, z którą – według naszych przodków – zioło to lub wyciąg z niego nie poradziłoby sobie.

 

     Chwaliła także oregano medycyna chińska i tak było aż do początków XX wieku, kiedy to miejsce leków naturalnych zaczęła zajmować wszechobecna chemia. A teraz po ponownym odkryciu w naszych czasach Oregano jest coraz bardziej znane, cenione i stosowane na różne dolegliwości.


 

zamów u nas Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń! Infolinia: 33 817 34 24/25

4 krople rozdzieńczone w ok. 1/3 szklanki płynu 2-3 razy dziennie

 

4 krople rozcieńczone w ok. 1/3 szklanki wody, soku pomidorowego, warzywnego lub herbaty. Stosować 2-3 razy dziennie. Dobrze rozmieszać. Ze względu na swój charakterystyczny, intensywny smak, olejek może powodować wydzielanie śliny. Stosować rozcieńczony. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej.

 

Ponadto można stosować z różnymi sokami, między innymi: marchwiowym, brzoskwiniowym, morelowy, gruszkowym lub jogurtem naturalnym, maślanką, serkiem homogenizowanym lub ziarnistym.